OGZ DVD 03

DVD arayüzündeki gözle görünür son değişiklikler hakkında bilgi vermek istiyorum:

  • Yükle/Oynat/Çalıştır düğmelerine sağ tuşla tıkladığımızda ilgili klasörü açabiliyoruz.
  • Müzik kontrolü iki yerine tek tuş ile sağlanıyor. Müzik düğmesine sol tuşla tıkladığımızda parça oynatılıyor veya durduruluyor, sağ tuşla tıkladığımızda ise bir sonraki parçaya geçiliyor.
  • Artık bir adet Ayarlar penceremiz de var. Bu pencereden arkaplan müziğinin arayüzün açılışında başlatılıp başlatılmayacağı seçilebiliyor, ses seviyesi değiştirilebiliyor, ve genel performans artışı sağlayan Maksimum Hız modu aktifleştirilebiliyor.
    (Meraklısına not: Maksimum Hız modu şimdilik yalnızca arayüzde küçültülüp görüntülenen resimlerin kalitesini biraz düşürüyor, ve sol taraftaki listede yapılan seçime göre DVD'deki ilgili klasörün boyutunun okunmasını engelliyor.)
  • Pencerenin sağ alt bölümünde gördüğünüz, üzerinde kurukafa olan düğme Beneath the Ground bağlantısı. Tıklayınız.

Bunların dışında ses dosyası çalma sisteminde Microsoft Multimedia Control'dan DirectShow'a, dosya paketlemesinde ASPack'ten UPX'e geçtik. Üzerine de genel birkaç hata düzeltildi.

Unutmadan, sol alttaki Goyun'un üzerine farenizi getirmeyi de deneyin bir ara. (:

3 yorum var:

Laçin dedi ki...

Eline sağlık hocam, zaten arayüz mükemmeldi, bu ay'ı almak için kuduruyorum :D

(kuduruyorum dedim, hadi hadi, editlesene bunu da :P

PeaCeMaC dedi ki...

Goyun çok iyi olmuş :D

Yalnız kurukafa html kodlarını açıyor bende.

erengy dedi ki...

Düğmeye basınca HTML dosyaları ile ilişkilendirilmiş varsayılan uygulamanın açılması gerekiyor; ki bu varsayılan uygulama da IE, Firefox, Opera gibi bir internet tarayıcısı olmalı. Şimdiye kadar denediğim beş bilgisayarda bir sorun çıkmamıştı, ama bir sonraki ay için farklı bir çözüm bulmaya çalışırım. Teşekkürler PeaCeMaC.